SERWIS wymiany opon

zarezerwuj wizytę
(ul. Budowlana 24)


...umów się...
SERWIS wymiany opon

zarezerwuj wizytę
(ul. Budowlana 24)


...umów się...

Stacja kontroli pojazdów

Okresowe badania techniczne samochodów są obowiązkowe. Ceny przeglądu technicznego są ustalane z góry ustawowo. Nie oznacza to jednak, że jakość usług jest taka sama w każdym miejscu. Stacja kontroli pojazdów Sabat w Lublinie oferuje ich najwyższy poziom. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym oraz zapewniamy profesjonalną obsługę.

Profesjonalna diagnostyka pojazdu

Dla odpowiedzialnego kierowcy tak samo ważne jak pieczątka w dowodzie rejestracyjnym jest poczucie, że pojazd nie stanowi zagrożenia na drodze. Właśnie z tego powodu, a nie jedynie z uwagi na przepisy, zawsze w terminie udaje się na profesjonalne badania techniczne. Dzięki nim zyskuje pewność, że wszystkie parametry pojazdu są poprawne, a auto może bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym i nie stanowi zagrożenia dla innych. Obowiązkowe badania techniczne obejmują wszystkie istotne parametry układów samochodu. Ocenie sprawności poddaje się oświetlenie, układ hamulcowy, kierowniczy, stan techniczny zawieszenia czy poziom emisji spalin.

Stacja kontroli pojazdów Sabat jest partnerem międzynarodowego koncernu DEKRA, co gwarantuje, że u nas znajdą Państwo właściwe warunki, wykwalifikowanych i wyszkolonych przez DEKRA diagnostów oraz najlepszy sprzęt diagnostyczny. Dzięki temu zyskujecie pewność, że otrzymacie od nas kompleksową informację o stanie technicznym Waszego auta.

Pliki do pobrania:

OFERUJEMY:
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE

Oferujemy następujące rodzaje przeglądów:

 • przeglądy rejestracyjne pojazdów do 3.5 tony,
 • motocykli,
 • motorowerów,
 • pojazdów zasilanych gazem,
 • pojazdów sprowadzonych z zagranicy,
 • pojazdów pokolizyjnych,
 • pojazdów skierowanych przez organ kontroli ruchu drogowego lub starostę,
 • ciągniki rolnicze,
 • przyczepy,
 • uzupełnienie brakujących danych.

PREZENTY DO PRZEGLĄDÓW

NALEPKA EKOLOGICZNA DEKRA

Jesteśmy jedynym punktem w Lublinie, który  sprzedaje  nalepki ekologiczne dekra

 

Jeśli wybierasz się samochodem do któregoś z większych miast Niemiec, będziesz potrzebował  takiej nalepki, aby móc poruszać się po centrum miast które wprowadziły tzw. strefy ekologiczne.
W przypadku kontroli policyjnej  przy braku takiej nalepki grozi:

 • mandat wysokości 40 euro,
 • punkt karny,
 • odholowanie samochodu poza strefę na parking,
 • zatrzymanie dowodu rejestracyjnego połączone z koniecznością wykonania przeglądu i uzyskania nalepki ekologicznej już na terenie Niemiec. Zazwyczaj  kontrola ta przeprowadzana jest dość drobiazgowo.

Strefa ekologiczna tzw. Umweltzone jest to obszar w promieniu kilku kilometrów od ścisłego centrum miasta.

Od stycznia 2008 roku w większości niemieckich miast wprowadzono Umweltzone, do których wjazd jest możliwy wyłącznie dla samochodów posiadających nalepkę ekologiczną. Do takich miast należą między innymi Berlin, Dortmund czy Frankfurt.

Od stycznia 2010 liczba miast sukcesywnie się zwiększa. Łącznie w Niemczech jest ponad 50 miast ze strefami ekologicznymi.

Rodzaje nalepek:

342

Jak nakleić nalepkę na szybę pojazdu?

Aby przykleić nalepkę należy najpierw odtłuścić szybę czołową pojazdu, następnie odkleić folię wzdłuż nacięcia znajdującego się na 1/3 wysokości w górnej części nalepki.
Nalepkę ekologiczna przyklejamy od wewnątrz w prawym dolnym rogu szyby czołowej, po czym odklejamy resztę folii i dociskamy do szyby.

PRZEGLĄDY PRZED ZAKUPEM

Przed zakupem używanego samochodu warto zabrać go na kompleksowy przegląd u mechanika.

Zakup samochodu jest dla większości poważną inwestycją  dlatego warto przed negocjacjami  ze sprzedającym sprawdzić auto u specjalisty.

Doświadczony specjalista  na podstawie zużycia wielu elementów będzie potrafił w dużym przybliżeniu oszacować prawdziwy przebieg. Oceni także, ile pieniędzy należy przygotować na usunięcie usterek auta. Na rynku wtórnym samochody, w których po zakupie nie trzeba nic wymieniać ani naprawiać, praktycznie nie istnieją.
Sprawdzenie grubości powłoki lakierniczej przy pomocy miernika pozwala stwierdzić, które elementy mają za sobą naprawy blacharskie. Ich śladów mechanik szuka w czasie przeglądu także sprawdzając oznaczenie szyb .
Podłączenie pod komputer diagnostyczny oraz ścieżka pozwolą ujawnić niewidoczne dla oka wady auta.
Pomiar geometrii uchroni cię przed zakupem samochodu po kolizji, która zmienia parametry jezdne. Prawidłowa geometria zmniejsza zużycie opon oraz poprawia bezpieczeństwo jazdy.

ŚCIEŻKA DIAGNOSTYCZNA

Weryfikacja zawieszenia, amortyzatorów i hamulców.

Zlecenia były realizowane z należytą starannością, zgodnie z wymaganiami umowy oraz w sposób profesjonalny.
- Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

POWIĄZANE USŁUGI