Profesjonalne lakierowanie samochodu

Na dzisiejszych polskich ulicach widać już coraz więcej dobrych samochodów. Większość właścicieli aut nie ma ochoty oddawać swojego pojazdu w ręce przypadkowego lakiernika, jeśli będzie zmuszona naprawić powypadkowe szkody, otarcia czy niewielkie wgniecenia. Coraz więcej ludzi staje się świadomych szkód, jakie może wyrządzić nieprofesjonalne lakierowanie auta. Jakie cechy powinna więc posiadać profesjonalna lakiernia samochodowa?

  1. Najlepsze lakiery

Nie da się ukryć, że użyte lakiery mają niebagatelne znaczenie dla dobrej usługi lakierniczej. Powinny być najlepszej klasy. Muszą spełniać normy nietoksyczności, być szybkoschnące, solidnie wiążące, nadające się do nakładania różnymi metodami (ręcznie czy przy użyciu pistoletu lakierniczego natryskowego lub nadciśnieniowego). Przede wszystkim muszą być trwałe i tworzyć na aucie gładką i odporną na zarysowania powłokę, która będzie świetnie związana z karoserią.

  1. Dobrze przeszkoleni pracownicy

Profesjonalni fachowcy to kluczowa sprawa. Każdy, nawet najlepszy lakiernik powinien odbywać regularne szkolenia i kursy, które będą uaktualniały jego wiedzę na temat najnowocześniejszych metod lakierniczych i preparatów dostępnych na rynku. Nieustanne podnoszenie kwalifikacji pracowników jest dobrym znakiem dla klientów, gdyż świadczy o dbałości o najwyższą jakość świadczonych usług.

  1. Sprzęt najwyższej jakości

Każdy profesjonalny zakład lakierniczy musi być wyposażony w najlepszy sprzęt. Powinien posiadać komorę bezpyłową, własną mieszalnię farb, komputerowy system doboru lakierów, promiennik podczerwieni (skracający znacznie czas suszenia podkładu czy lakieru do około 15 minut), maszynę do mycia pistoletów lakierniczych czy destylarkę do rozpuszczalników, która pomaga pozbyć się problemu zużytych rozpuszczalników.

  1. Dbałość o ekologię

Każda lakiernia, ze względu na profil swojej działalności, jest zakładem uciążliwym dla środowiska naturalnego. Suszenie świeżych powłok lakierniczych oraz odparowywanie z nich rozcieńczalników powoduje emisję lotnych związków organicznych do atmosfery, co wywołuje skażenie powietrza. Profesjonalne lakiernie stosują wyłącznie materiały niskoemisyjne zgodne z prawnymi regulacjami Unii Europejskiej.